Who's Who

              

STAFF

CONTRACTED HOURS

KEY STAGE / CURRICULUM AREA

Tracey Deathridge

Full Time

Centre Leader & DSL

*Arpinder Bains

Full Time  *starts Jan 2020*

Assistant Centre Leader / Primary Teacher

Anna Adjei-Kwarteng

Full time

Secondary Teacher - Science

Sharon Adkins

Full Time

Sector Administrator

Samantha Aplin

Tu-Thurs

Secondary Teacher - Computing

Liz Bermingham

Full Time

Primary Teacher

Dot Bill

Full Time

Primary Teaching Assistant

Robert Bollard

Mon-Tues

Secondary Music - Instructor

Tejinder Boulton

Full Time

Primary Teaching Instructor

Anthony Buckley

Full Time

Secondary Teacher - Humanities

Ben Bury

Full Time

Primary /Secondary Teacher

Sandra Clark

Full Time

Secondary Teacher - Maths

Karenza Cullingworth

Full Time

Primary Teaching Instructor

Nadine Gregory

Full Time

Primary Teacher

Shirley Harris

Mon-Tues, Thurs-Fri

Secondary Teacher - English

Kelly Higgs

Mon, Wed & Fri

Primary Teacher

Dee Hill

Full Time

Secondary Teacher - Maths

Jayne Hinchliffe

Mon-Wed

Secondary Teacher - Humanities

Michelle Holland

Full Time

Primary Teaching Assistant

Laura Horton

Full Time

Primary Teacher

Jaz Kaur

Full Time

Primary Teaching Assistant

Sarah McCormack

Full Time

Primary Teaching Assistant

Hannah O’Grady

Tues - Fri

Primary Teaching Instructor

Zoe Ransom

Full Time

Secondary Teacher - English

Kirsty Robinson

Mon - Thurs

Primary Teacher (HOC)

Jayne Ruisi

Full Time

Secondary Teacher - Humanities

Wendy Sheridan

Full Time

Primary Teaching Assistant

Hannah Sims

Wed & Thur

Secondary Teacher - MFL/English

Gurb Singh

Full Time

Secondary Teacher  - Science

Sarah Slater

Mon, Wed, Thurs

Secondary Teacher -  Head of Art

Vanessa Taylor

Full Time

Sector Administrator

Jim Turley

Mon-Thurs

Secondary Teacher - Humanities

Rajvinder Ubhi

Full Time

Secondary Teaching Assistant

Kirsty Wesley

Full Time

Primary Teaching Assistant

Ursula Westwood

Tues & Fri

Secondary Teacher  - Art